Já a týdenní půst na zeleninových šťávách

Mám kamarádku, která se zabývá většinu svého života různými styly stravování a tak občas něco od ní pochytím a využívám informace především pro zlepšení svého zdravotního stavu. Začalo to WHOLE 30, pokračovalo nízkosacharidovým stravováním, přerušovaným půstem a skončilo 7 denním půstem na zeleninových šťávách.

Ještě před pár měsíci jsem považovala lidi, kteří drží půst tak trochu za ničitele svého zdraví a nikdy by mně nenapadlo, že to „postihne“ jednou i mně. Začalo to tím, že jsem zkusila týden přerušovaný půst – což znamená, že jsem 16 hodin nejedla a během 8 hodin jsem snědla 2 – 3 porce kvalitního jídla. Moc mi to vyhovovalo, cítila jsem se lehce a nabitá energií.

Během této doby se mi do rukou dostala kniha Kompletní průvodce půstem a ta mně tak nadchla, že jsem byla rozhodnutá, že půst zkusím…… A zrovna v tu samou dobu přišla kamarádka s nabídkou skupinového 7 denního půstu na zeleninových šťávách, juuuu jak já se těšila……

Neměla jsem vůbec žádné problémy s bolestmi hlavy, s chutěmi, s hladem….bylo to proto, že jsem byla psychicky připravená a byla jsem přesvědčená, že to zvládnu. Měli jsme společnou Fb skupinku, kde jsme se podporovali a bylo to úžasné.

První 3 dny mi kručelo v břiše a pociťovala jsem hlad, ale další dny jsem už neměla potřebu jíst a měla jsem plno energie. Říkala jsem si, jestli mám po těch 7 dnech vůbec začít jíst, ale pro začátek je týden ažaž a tak jsem to nechtěla přehánět, ale v pohodě bych vydržela i déle. Je hodně důležité se k jídlu vracet pomalu a dietně.

Za týden jsem shodila 6 kilo, ale byla to hlavně voda, nebyla jsem tak nateklá, měla jsem splasklé břicho, měla jsem pevnější a hezčí pleť, cítila jsem se jednoduše super. Vrátily se mi 3 kg, ale prioritně není půst na hubnutí, ale na pročištění těla a zlepšení zdraví.

Vím, že toto nebyl můj poslední půst a až si tělo řekne, tak vyzkouším jen o vodě, ale je potřeba mít informace a pořádně se připravit a mít při sobě někoho zkušenějšího, kdo poradí….

Za mně SUPER zkušenost, ale důležité je poslouchat své tělo!!!!!

 

 

Lea